Aliexpress Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aliexpress kargo takip etme ile ilgili sorular üzerine bir bilgilendirme yazısı yayınlayarak bu konuda ki sıkıntılara çözümler aktarmak istedik.

Sitemizde soru cevap kısmında sorulan bu iki soruya “Aliexpress kargo takip edemiyorum?” “Aliexpress kargo takibi yapamıyorum?” olabildiğince yanıt vermeye çalışacağız.

Bu konuda bu yazıda bulamadığınız aklınıza takılan soruları sormak istediklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz.

Aliexpress kargo takibi nasıl yapılır? Öncelikle aliexpresten aldığımız ürünler ptt ile gönderiliyor. Aras kargo ile anlaşma yapılması planlanıyor ancak henüz sonuçlanmadı.

Her şeyden önce..

Aliexpress kargo takip numarası nerede?

Aliexpress kargo takip numarası nasıl alınır?

buna bakalım.

Öncelikle aliexpress sitesine giriş yapalım.

Hesabımıza giriş yaptık bilgilerimizin bulunduğu panelden “My Orders” kısmına tıklayın. Verdiğiniz siparişlerin listesi gelecektir.

Ardından “View Details” kısmını tıklayın.

Karşınıza kargo takip sorgulama yapmanız için siparişinizin durumu hakkında detay veren bir sayfa gelecektir.

Bu sayfada “Tracking Number” kısmında baş kısmı ve son kısmı harfli numara içeren bir kargo takip numarası gözükecektir.

Aliexpress kargo nasıl takip edilir?

Aliexpress kargo takibi 2 şekilde yapılır.

Biri resimde gördüğünüz takip numarası ile diğeri de aynı sayfada bulunan aşağıdaki resimde görüldüğü üzere “View Delivery Detail” butonunu tıklayarak.

Numara ile aliexpress sipariş takip etme nasıl yapılır? Bu konuda cep telefonunuza indireceğiniz harika bir kargo takip sorgulama uygulamasından bahsetmek istiyoruz.

Uygulama çok kullanılışlı ve basittir. Uygulamanın ismi 17TRACK isimli uygulamayı telefonunuza indirin. https://play.google.com/store/apps/developer?id=17TRACK

Aliexpress sitesinden kopyaladığınız kargo takip numarasını ekrana yapıştırın anında algılayacaktır.

 

Özellikle anlık bildirim özelliği efsane.. Kargonuzun nereye vardığı hakkında uygulama anında bildirim yapıyor.

Aliexpress kargo takip programı olarak sadece mobilde değil tüm android uygulama çalıştırılan cihazlarda bu uygulamayı kullanmak mümkündür.

Aliexpress kargo takip siteleri vardır ancak yurt dışı tabanlı “china post” takip siteleri çince olduğu için pek anlaşılmayabilir. Bu yüzden en kolay anlaşılır olarak bu uygulama aliexpress sitesi içerisindeki sipariş detay sayfası fazlası ile işinizi görecektir.

Yine aktarmak istediğimiz bir başka takip yöntemi de ptt kargo takip sitesidir. Ptt sitesine tıklayarak http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ takip numaranızı ekleyip sorgularabilirsiniz.

Aliexpress kargo takip sorgulama yöntemi olarak bu üç yöntem ile siparişlerinizin nerede olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aliexpress sipariş takibi bu şekilde yapılmaktaıdır. Şimdi olası merak edilenler arasında yer alan diğer bir konuda aliexpress kargo takip aşamaları ile ilgilidir.

Herşeyden önce aliexpress kargo takip numarası yanlış, takip numarası yok ise hiçbir şekilde yukarda bahsettiğimiz kargo takip yöntemlerinden biri size ayrıntı vermez. Uyarı olarak böyle bir kargo yoktur başka bir numara deneyin gibi uyarı olacaktır.

Aliexpress kargo takip sorunu yaşama ihtimaliniz var mı? Şayet tüccar size aldığınız ürünü göndermemişse bu ekrana yansımayacaktır bu şekilde bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Aliexpress Kargo Takip Aşamaları

Yukarıda gördüğünüz ekranda 4 aşamada kargo takibi yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aliexpress Alışveriş Sitesinden Alınan Şeyler Gümrüğe Takılır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

5 comments

 1. Power bank siparişi verdim sipariş detaylarına baktığımda gönderi sevk edilmeye hazır diyor ama 20 gündür aynı hiç değişmedi kargo hakkında da hiç bir yerden ve hiç bir şekilde bilgi alamıyorum ne yapmam lazım

 2. İlk defa alış veriş yaptım, kargo sevk edilmeye hazır diyor, bir şey yapmam onaylamam gerekiyor mu? Kargomun takipli yahut takipsiz oldupunu nasıl anlayacağım? Sudan çıkmış balığa döndüm…

  • Hedef bilinmeyen diyor. Bu normal mi ?

   • Aliexpress Türkiye

    Aliexpressten satın aldığınız ürünün henüz kargolanacağı adres sisteme girilmemiş olduğundan “hedef bilinmeyen” notu çıkar. Bu normaldir. Hedef belirlendiği anda kargo adresi sisteme işlenmiş demektir.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Aslıhan, Kargo bilgileri sisteme girilmiş ancak yola çıkmamış olduğundan “kargo sevk edilmeye hazır diyor” bu durumda herhangi bir onay vermeyin. Sipariş verdiğiniz ürün elinize ulaşana kadar. Kargonun takipli veya takipsiz olduğunu anlamak için sipariş verirken işaretlediğiniz kargo seçeneği ile bağlantılıdır. Sipariş verirken hangi kargo seçeneğini işaretlediniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir