Anasayfa » Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır Türkçe Rehber » Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapabilirim?
ali ekspres alışveriş yapma
aliexpress alışveriş nasıl yapılır

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Aliexpress ten nasıl alışveriş yapılır adım adım resimler ile bu sayfada detaylıca anlatıyor olacağız. Bu yazı serisi bir rehber niteliğinde olup aliexpress resmi sitesinden en güvenli alışveriş nasıl yapılır öğreneceksiniz. Bu sayfanın sonunda artık sizde “Aliexpressten alışveriş yapmak çok kolaymış!” diyebileceksiniz.

Aliexpress alışveriş sitesinden ilk defa alışveriş yapıyor olmanızın verdiği tedirginliği anlıyoruz bu konuda size hak veriyoruz. Nitekim bilindiği üzere ürünler cazip, en uygun ve ucuz ürünlere ulaşabileceğiniz en iyi adres Aliexpress sitesidir.

Her şeyden önce kendinize bir gmail veya yandex mail alın. Bu alışveriş yapacağınız sitenin sizinle ilgili gelişmeler hakkında göndereceği mailleri daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde okumanıza olanak tanıyacak. İngilizce bilgisi olmayanlar için bu gerekli yabancı diliniz varsa bunun hiçbir önemi yok.

Mail adresimizi aldık ve siteye buradan >> tr.aliexpress.com giriş yapın.

Resimlerle adım adım ilerleyelim..

Sağ tarafta hemen giriş yap butonu var tıklayın.


Aliexpress alışveriş yapmak için giriş kısmına tıkladıktan sonra mail ve şifremizi gireceğimiz bir panel gelir.

Tebrikler siteye giriş yaptınız. Bir önceki yazımda adres kısmını güncellemiştik bu yüzden artık yapacağımız alışverişler adresimize gönderilecektir.

Sorularla ilerleyelim ilk defa alışveriş yapmanın heyecanını anlıyoruz ve bu yüzden muhtemel aklınıza takılan sorular ile ilerleyeceğiz.

Bu soruları nasıl tahmin ediyoruz?

Bir kullanıcı olarak aliexpress üzerinden yaptığımız alışveriş deneyimimiz ile ve muhtemel aklınıza takılabilecek sorular ile.

Devam Ediyoruz..

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır?

Aliexpress sitesi ara yüzü Türkçe ancak alışveriş noktasında Türkçe arayüz kayboluyor. Şimdi üst sol tarafta sitenin içerisinde (neler var) tamamına göz atalım ve bir alışveriş yapalım.

Üst tarafta gördüğünüz üzere “hepsini gör” kısmı var buraya tıkladığınızda site içerisindeki tüm ürünlerin tam kategorisini verir ve alt kategorileri alt alta sıralar. Bakınız böyle bir sayfa çıkar.

Sitedeki alışveriş kategorisi bunula sınırlı değil hemen soldan (daha fazla kategori) yaptığınızda..

Sitede açıkta görünmeyen diğer ürünlerin kategoriler gelir (aliexpress saat) kategorisini görebilirsiniz.

Aliexpress’ten saat satın almak istersek nasıl bir yol izlememiz gerekir? Aliexpres adım adım alışveriş aşamaları resimli anlatımlar ile devam ediyor. Saat kategorisini tıklıyoruz. Karşımıza saatler için bir alt kategori gelir. Burada alacağımız saatin kategorisini tıklayarak ilerleyeceğiz.

Gördüğünüz üzere alt alta “erkek saatleri” “kadın saatleri” “sevgili saatleri” ” çocuk saatleri” diyerek sıralanıyor.

İlk sırada erkek saati kısmına fareden geldiğimizde solda alt kategori olarak erkek saatleri ile ilgili alt kategori çıkacaktır. Buradan mekanik saatler çok hoş tıklıyoruz.

Karşımıza bir dizi mekanik saatler geldi burada dikkat edilmesi gerekenler var.

Kısa bir bilgilendirme geçmek istiyoruz. Sitenin güvenli olup olmadığı hakkında aklınıza bir takım sorular gelebilir.

Aliexpressten Alışveriş Güvenlimi?

Sitede bir sıkıntı yok şöyle bakın sitenin Ssl sertifikası var güvenli site kategorisinde olan bir web site.

Şimdi Aliexpress sitesine göz atalım güvenli ifadesi var mı? Evet “Güvenli” ve Https:// her ikisi de var?

aliexpress güvenli midir
aliexpress ne kadar güvenli

Site güvenli ancak önemli olan satıcıların güvenli olup olmadığını tespit etmek. Çünkü site her ne kadar güvenli olsa da içeride satın alacağınız ürünü satan tüccarın size doğru ürün ve sağlam ürün göndermesi ile ilgili bir ayar yapmamız gerekli.

Öncelikle saat alışverişini yapmadan önce Aliexpress’ten Türkiye’den alışveriş yapanlar için “Ücretsiz Sevkiyat” kısmı önem arz ediyor. Zira ürün fiyatı düşük kargo ücreti yüksek ürünler sizi üzebilir.

Mekanik saat almak istediğimiz için burada yapmamız gereken üç hareket var.

 1. Ücretsiz Kargo
 2. Siparişler
 3. Solda görünür kısmına tıklamak

Bu işlemlerden sonra direkt “Müşteri Geri Bildirimleri” ürünün “Sipariş Adedi” ve “Puanlamalar” gibi kriterlerin sıralandığını görebilirsiniz.

Bu üç şey size doğru satıcı ve ücretsiz kargo yapan tüccarların listeli halini vererek doğru güvenilir satış yapan tüccarlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

En iyi eşleşme genelde bir yukarıdaki kutucukta “arama” yapıldığında işe yaramaktadır.

En Yeni: En yeni eklenen ürünleri listelemektedir. Dikkat siteye en yeni eklenen..

Bu ayrıştırmaya baktığımızda karşımıza gelen ilk sonuçtan yola çıkıyoruz.

Mouse’yi elmasların üzerine getirdiğimizde satıcının geri bildirim puanını ve yüzdelik dilimini görebiliriz. %97.1 güzel bir rakam güvenle satın alınabilir.

Bir kritere daha bakmanız gerekiyor. Aliexpress yorum kutusu ürüne tıklayın ardından ürün hakkında tüm bilgiler çıkacaktır.

Aşağıda geri bildirim yüzde oranı hemen yanında kaç yorum olduğu ve ücretsiz gönderi olup olmadığı. Hemen yukarıda puan 4.8 güzel bir rakam.

Ürün hakkında yorumlara bakalım..

Şayet Türkiye’den bu saati satın almış kişilerin yorumlarını görmek istiyorsa “View reviews from Turkey” kısmını işaretleyin.

Karşımıza Türkiye’den sipariş veren kişilerin yorumları gelecektir bu yorumları okuyarak ürün hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca eğer resimler yükleyen kullanıcı yorumlarına bakmak isterseniz. Hemen yanında “With Pictures” kısmını işaretleyerek kullanıcıların resimli yorumlarına göz atabilirsiniz.

Bu kriterlerden sonra bu saati güvenle sipariş verebileceğimiz gibi satıcının mağazasından diğer ürünleri de gönül rahatlığı ile satın alabiliriz.

Satıcının mağazasına göz atmak için soldan alt köşeden tıklayabilirsiniz. Ayrıca mağazanın kaç yıldır açık olduğunu görmeniz mümkün.

aliexpress mağaza arama
aliexpress mağaza

Ürün satın alırken gerek “aramalar” gerekse “kategorisel” aramalarda bakılması gereken kısımlardan en önemlileri bu kısımlar.

Satıcının yaptığı satış ve geri bildirim puanlarının yüksek olması ürünü satın alanların yorumları ürün alımında bize fikir sağlayacaktır.

Puanlamalar da % 97 idare ederken %95’ten aşağı bir rakam ise o firmanın sattıkları ürünleri almayın.

Birde başak bir kategoride oranların iyi olmadığı bir ürün bulalım aradaki farkı anlayalım.

Alacağınız ürünü olduğu gibi aratın mesala mp3 çalar kategorilerinde “2017 Yeni Yüksek Kalite Mini Saatler Mp3 Çalar TF” alacağım ürün bu olsun.

Arama çubuğuna ürünün tam ismini başlığını aratıyorum ve alt kısımda iki ürün gösterdi biri ucuz diğer pahalı.

Fiyatı uygun olan ilk baştaki ürünün geri bildirimleri olumlu ve satıcı puanı yüksek.

Pahalı olan ürün..

Pahalı ürün hem yorum almamış hemde satıcı puanı %95.

Yorumlar ve satıcı puanları fiyatlamadan daha önemli hale geliyor.

Şimdide adım adım satın alma işlemine geçelim. Saatin hemen altından renk seçimi yapıyoruz. Ardından “Şimdi Al” Butonuna tıklıyoruz.

Eğer toptan satın almak istiyorsak hemen fiyatın altında toptan fiyat göstergesi olan bir bağlantı var. Burda bu ürün için 6 adet ve daha fazla sipariş için 17.99 dan alabileceğiniz yazıyor. 2 Dolar indirim yapmış minimum sipariş adedi 6.

Devam ediyoruz karşımıza daha önce girmiş olduğumuz adres bilgileri çıktı sorun yoksa devam. Eğer farklı adres girilecekse adresin altında “+Add a new address” seçeneğini tıklayarak başka adres girebilirsiniz. Eğer daha önce adres kaydı yapmadıysanız yeni bir şablon çıkacaktır adres bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra aşağı doğru siparişleri kontrol ediyoruz.

Aliexpress’te Nasıl Ödeme Yapılır?

Ödeme yöntemi olarak kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz ekran açılır diğer ödeme yöntemlerine bakacaksanız “Other payment methods” kısmını tıklayın.

Bu kısımdan

Kredi kartı ve diğer iki seçenek ile ödeme yapabilirsiniz. Web Money ve Qıwı Wallet adlı üç ödeme altyapısı ile Türkiye’den alışveriş yapılabiliyor.

Yukarıda ülkeler var her ülkeye göre farklı ödeme alt yapıları mevcut. Türkiye de genelde kredi kartı ile alışveriş yapılabiliyor.

Bilgileri girdikten sonra ilerleyerek ödemeyi yapmış olursunuz. O kadar basit ki böyle sanıldığı kadar zor değil. Yurt dışı alışveriş siteleri içinde saygın bir yeri olan aliexpressten aldığınız ürünler ptt kargo ile güvenle teslim edilmektedir.

Ürün satın alma ile ilgili işlemler bu kadar. Ödeme sonrası kargo takip işlemlerinide kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Ürünü aldıktan sonra bazı takipsel işlemleri nasıl hızlı ve kolay yaparsınız bir sonraki yazımızda bu konudan bahsedeceğiz. Aliexpress te çin malları satılmaktadır. Çin malları artık eskisi gibi kötü değil. Çinliler kaliteli ürünler çıkartıyor ve tüm dünyaya satıyorlar. Siteden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Diğer konularımız arasında gümrük 30 euro limiti ile ilgili ayrıca bakabilirsiniz.

İyi Alışverişler..
Aliexpress Alışveriş Topluluğu

Bir önceki yazımız olan Alibaba ile Aliexpress Arasındaki Fark Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

65 yorumlar

 1. Merhaba ilk kez alış veriş yaptım toplamda 350 TL tutarında kartım ile ödemesini yaptım bunun dışın da gümrük yada baya başka bir ödeme yapacak mıyım

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Yasemin, toplamda 60 dolarlık alışveriş yapmışsınız. Bu durumda şayet ürünler farklı zamanlarda parça parça gelirse gümrük vergisi ödemezsiniz. Ancak aynı anda gümrükten geçerse gümrük vergisi ödersiniz. Genelde farklı satıcılar farklı zamanlarda gönderim yaptıkları için vergisiz geçer.

 2. Merhaba ben try para birimini kullanarak alisveris yaptim ama kafami karistiran birsey var urunleri takip ete bastigimda $15 try bu sekilde yaziyor tl mi dolarmi anlamayamadim 15 dolar mi 15 tl.mi

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Ozan, evet o kısım henüz tam anlamı ile çalışmıyor. Tl birimini görüntüleyip ödeme yaptıysanız sıkıntı yok kartınızdan da TL olarak çekim yapmıştır. Ekranda görüntülediğiniz dolar işareti aslında TL birimi.

 3. Ben yeni alisveris yapicam fakat bi sorum olucak aliexpress de fiyat dolar olarak gosteriyo ama en alta toplam try 37.50 dio delim ben bunu 37tl almis oluyorum

  • Aliexpress Türkiye

   Evet Zuhal Aliexpres bu kısmı sanırım yakında düzeltecektir. Dolar işareti gözükmesi sizi korkutmasın TL biriminden satın aldıysanız o şekilde satın aldınız demektir. Ekranda dolar işareti gözükmesi global bir site site olduğu içindir.

 4. merhaba, aliexpressten aldığım ürünlerde TRY $ 40 yazıyor ben şimdi 40 tele mi ödeyeceğim yoksa 40 dolar mı

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Naz, Şayet parabirimi dolar ise 40 dolar TL ise 40 TL üst kısımda para birimi ve ülke kısmına dikkat ederek sipariş verelim.

 5. merhabalar. alışverişi sonlandırırken yani ödeme yaparken bir farklılık yaşadım sizin talimatlar dışında. “For system security reasons, we need to verify your identity. Please open this link: https://isc.alibaba.com/kyc to complete the verification or check your email for instructions. Prior to completing verification, you will not be able to place any orders.” bu uyarıyla “https://isc.alibaba.com/kyc” adresine gittiğimde sanırım kartın ön ve arka görüntüsünü istiyor. yapmayınca sipariş veremiyorum. burası güvenli mi, bu işlemi yapmalı mıyım? hiçbir yerde bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Cmhr, Aliexpress sitesine hızlı alışveriş için kartınızı ekliyorsanız 1 defalığına mahsus güvenlik amacı ile tarayıcıdan taratıp sadece o kısımlarını göstermek sureti ile gönderiyorsunuz. Site güvenli rahat olun. Türkiye bankaları bu konuda hassaslar. Sıkıntı olacağını sanmıyorum olursada 1 telefonla iade isteyebilirsiniz.

 6. Merhabalar ben. İlk defa alışveriş yapmak istiyorum. Ancak site Türkçe değil anlamıyorum birde. Ödemeyi kapıda yapmak istiyorum. Herhangi bir kart adı vermek istemiyorum.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Selma, ilk defa alışveriş yapmanıza sevindik. Site evet Türkçe arayüz kısmı olsa bile çoğu kısımlar ingilizce. Tarayıcı olarak chrome kullanıyorsanız translate extension uzantısı kullanarak siteyi çevirtebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği aliexpres sitesinde yoktur. Tek seferlik kulanımı olan sanal kartlar tanımlatabilir ve sitede kullanabilirsiniz. Güvenli olduğunu söyleyebilirim. Zira tanımlı kartımdan otomatik çekim yaptırtabiliyorum. Bir sıkıntı yaşanmıyor. Zira sıkıntı olsa bile bankayı arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz.

 7. Ödemelerde karttaki TL var dolar olarak nasıl ödeme oluyor

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba frd, Aliexpress sitesinde tüm para birimlerinden alışveriş yapılabilir. Ödeme seçeneği olarak sitenin üst tarafından para birimlerini seçerek istediğiniz para biriminde fiyatları görüntüleyebilir ve o para birimi ile satın alabilirsiniz. Ör: Tl seçtiğinizde kartınızdan Tl çekilecektir. Dolar seçerseniz kredi kartınızdan dolar çekilecektir.

 8. Merhaba Ben ilk defa alışverişimi yapacağım.aklıma takılan şeyler var. Farklı satıcılardan birçok ürün aldım hepsi düşük fiyatlı ama bir satıcıdan 9 parça ucuz ama toplamda ebatça büyük olabilecek çanta aldım bunla ilgili sorun yaşar mıyım acaba. Adet limiti varmı alımlarda. Teşekkür ederim.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Zeynep, bir sıkıntı olmaz ebatlar ufak olması dikkat çekici olmadığından ülkeye girişte problem yaşanmaz. Ayrıca kişisel alım olduğundan pekte önemsenmeyecektir.

 9. Merhaba. Ben 227 tl lik alışveriş yapıcam karttan ödeyince karşı tarafa usd olarak mı gidiyor ?ben karttan TL olarak ödeme yapacağım değilmi

 10. Merhaba ben havale ile ödemek istiyorum. Havale ödemek güvenliği ve normal ATM den TR parası ile iban numarası na mı ödeyeceğim yoksa usd dolar olarakmı?

 11. Merhaba ben ilk defa alışveriş yapıcam örneğin 1 dolarlık üründen 10 adet almak istiyorum gümrüğe takılma ihtimali varmı ürün fazla olunca. Ve belli zaman aralığında alışveriş limiti varmı örneğin ayda 1 defa gibi

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Zafer, ilk defa alışveriş yapacaksanız isminiz ilk defa geçecektir ve bu yüzden yaptığınız alışverişlerde bir sıkıntı olmaz aldığınız ürünler 10 dolar 10 adet gümrük limitine takılma ihtimali yoktur. Zaman veya ürün alım sınırı alışveriş limiti yoktur. Sınırsız alışveriş yapabilirsiniz.

 12. Benim almak istediğim ürün 210 TL bunun için gümrük bedeli ödemem gerekir galiba. Ne kadar olur bu bedel? Ve de kullanıcıdan fiyatı düşürmesin veya bir başka yazıda okumuştum gönderim barkoduna daha düşük fiyat yazdırma şansımız oluyor mu?

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Bn, Evet aldığınız miktar 36 dolar yapıyor. Çok küçük bir miktar ödeyeceksiniz. Evet aldığınız ürün ile ilgili satıcıya mesaj göndererek ürünün daha düşük miktarda göstermesi gerektiğini söylerseniz onlar ayar çekecektir.

 13. Merhaba . Ben ilk defa bu siteden alışveriş yapacağım. Sepete eklediğim birden çok ürünler var. Bu ürünlerin hepsi aynı anda ve zamanda mı kargoya veriliyor yoksa sepede eklediğimiz ürünlerin herbiri üretici firmalar tarafından ayrı ayrı zamanlarda mı kargoya veriliyor. Mesela sepetimde 2 dolarlık ürün de var, 10 dolarlık ürün de var. Eğer ayrı ayrı gönderilecek olacaksa ücretsiz kargolu 2 dolarlık ürünümüz nasıl olacak da taa Çin’den buraya bedava gelecek?

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Yunus Nacar; Aliexpress sitesinden ilk defa alışveriş yapıyor olduğunuz için biraz heyecanlısınız. Bu heyecanınızı yaptığınız yorumdan anlayabiliyoruz. Aliexpressten bir çok ürün aldınız ve bu ürünlerin her biri farklı satıcılar tarafından tarafınıza kargolanacak. Farklı satıcılar farklı kargolama zamanlaması yaptıkları için farklı zaman dilimlerinde gelecek. Ücretsiz kargo seçeneği olan 2 dolarlık ürün olsa bile ücretsiz kapınıza kadar gelecek endişelenmeyin. Aldığınız ürün kargo seçeneklerinde ücretsiz kargo varsa kesinlikle kargo ücreti ödemezsiniz. Aliexpress sitesinin böyle bir güzelliği var. Taa çinden 1 dolarlık üründe olsa ücretsiz kargo ile kapınıza kadar geliyor. Adamlar tam bir esnaf müşteri memnuniyeti ön planda.

 14. 200 tl yüklemek istiyorum alışveriş yapıcam toplam iki yüz tutcak farklı mağzalardan ve on yirmi otuz tl civarı fiyatlı ürünler yani uygun fiyata farklı mağzalardan farklı günlerde bir sürü ürün almış olucam toplam 200 gümrük veririmiyim genede

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Eda Hanım; Farklı mağazalar ürünleri farklı zamanlarda kargoya verecektir. Bu nedenle farklı firmalardan farklı ürünlerin alınması toplam alışveriş fiyatlandırma olayına takılmayacaktır. Eğlenceli alışverişler dileriz.

 15. Merhaba. 27$ üstü mesela 300$ lık alışveriş yapacam ama gümrük ödemesi nasıl olacak, nasıl ödeyeceğim?..

  • Gümrüğe takılma durumunda tarafınıza ihtarname gönderilir ve sizden ürünün fiyatını belirlemek, vergi uygulamak üzere kredi kart ekstrenizi ve kimlik fotokopinizi verilen e-posta adresine göndermeniz ya da gümrük yakınsa götürmeniz istenir. Sonra ürün fiyatının %18 veya%20’sini PTT kuryeye ödemeniz karşılığında ürünü teslim alabileceğiniz söylenir. Daha sonra, gümrük yakınsa gider ürünü teslim alırsınız, değilse tarafınıza gönderilir ve PTT kuryesine teslim edilir, parayı da kuryeye ödersiniz.

  • Merhabalar
   Ben saatler getirmek istiyorum fakat örnegin bir markanın bir saatini kaç adet sıpariş edebilirim ve aytı ayrı isimlere mi kargolayım bilgi verirmisin adet sınırlaması hakkında bu kolye ilede ilgili bır konu

 16. merhaba ben ürün getirteceğim daha önce hiç getirtmedim ve bugün yani 17.11.2018 tarihinde sipariş versem 04.12.2018 tarihinde benim elimde olur mu çünkü hediye alacağım ona göre almak istiyorum ama site ingilizce ve müşteri hizmetleri yerinden de hiçbir şey anlamadığım için size sormak istedim

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Yasemin Hanım, Aliexpress sitesinden satın aldığınız ürünler Türkiye’ye en düşük zaman dilimi 15 gündür. Elbette bu zaman dilimi en alt en hızlı kargo dilimidir. Bu zaman dilimi her zaman böyle olmuyor.Alışveriş yaparsanız en az 15 ila 30 gün aralığında elinize ulaşmasını hesaplamak gerekir. Şöyle bir mantıkla alışveriş yapmak daha iyi olacaktır. “40 gün erkenden sipariş verirsem erken gelme ihtimali yüksektir bu durumda ürün en kötüsü erken ulaşır. Geç gelmesinden iyidir.” Şeklinde.

  • aliexpress de TRY$35.3TL ne demek yani kac para tl olarak

   • Aliexpress Türkiye

    Merhaba Abdullah, görüntüleme olarak aslında başında TRY yanı başında dolar işareti gözükmesi sizi yanıltmasın başında ve sonunda tl ve try işaretlerinin geçmesi ürünü tl hesabından alacaksınız demektir. Aldığınız ürün 35.3 tl dir.

 17. bir adet sevnig awi tool kit for leathersail ve canvas heavy repair elde odemeli almak istiyorum.

  • Ürünler yurt dışından geldiği için ne yazık ki elde ödeme şeklinde bir ödeme yöntemi yok fakat havale işlemlerinden ya da kendinize en uygun ödeme yönteminden istediğiniz ürünleri sipariş edebilirsiniz.

 18. ben sipariş vermek istedim ama bir türlü olmadı adresi giriyorum ingilizce girin dıyor.öylede yazdım gene olmadı yardımı olurmusunuz

  • Aliexpress Alışveriş

   Yazdığınız adresin doğru olduğundan ilk olarak emin olduktan sonra tekrardan sipariş kısmına gelerek istenilen tüm bilgileri girin. Ayrıca türkçe harflerden kaçınmalı tamamen ingilizce harfleri kullanmalısınız.

 19. TL ile alisveris yapabiliyor muyuz

  • Aliexpress Alışveriş Rehberi

   Aliexpressten dolar üzerinden ve diğer tüm para birimlerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Kartınızdan dolar kuru üzerinden hesaplanıp TL olarak düşülüyor.

 20. Innal karttan sipariş ediliyor mu acil ve nasil ediliyor

  • Evet, ininal kart içerisinde bakiyeniz bulunduğu sürece alışveriş yapabilirsiniz.

  • Farklı mağazalarda alışveriş yapmak kargo ücretini etkiler mi

   • Aliexpress Türkiye

    Merhaba Ebru, Hayır kargo ücreti ekranda ne yazılıyorsa o ücrettir. Extra olarak kargo ücreti ödenmez. Her mağaza farklı gönderim şekilleri kullanabiliyor. Kargo seçim aşamasında ekrandan seçim yapabilirsiniz.

 21. Merhaba ben ınınal kart yeni çıkarttım kartta 48 tl var ama benim siparişimin tutarı 48,89 tl acaba 89 kuruş u nasıl yemin edebilirim

  • Aliexpress Türkiye

   Başka bir banka hesabınızdan transfer etme yolu ile innial kartınıza para gönderebilirseniz işlemi tamamlamış olursunuz.

 22. Gümrük vergisi ödeme durumu nedir

  • Ürünün fiyatının %18 ve %20’si arasında gümrük vergisi ödemesi alınıyor.

   • Ben 110 liralik alisveris yaptim extradan bide gumruk vergisi mi vercem 5 nisanda siparis verdim su anda yolda die gorunuyor mense ulkesinden cikmis yani

    • Aliexpress Türkiye

     Merhabalar Hacer, 110 TL 19 dolara tekabül eder bu durumda gümrük vergisi ödemezsiniz. Ancak standart olarak 5 TL devletin zorunlu verdirdiği bir ücret var. Bunuda kargo bedeli şeklinde artık kabullenerek ödeme yapacaksınız. Bunun dışında bir ücret yok.

 23. MERHABA SİPARİŞ VERDİM AMA TAKİBİNİ NASIL YAPACAĞIMI BİLMİYORUM SİPARİŞLER SAYFASI TÜRKÇE OLMUYOR SAĞ ÜST KISIMDAN TÜRKÇEYE ÇEVİRMEK İSTEDİĞİMDE İSE ANASAYFA YA ATIYOR BANA YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ)

  • Aliexpress Kullanıcısı

   Eğer uygulama üzerinden giriş yapıyorsanız ana sayfada bulunan sol üst köşedeki 3 yatay çizgili butona tıkladıktan sonra My Orders kısmına tıklamalısınız. Sizi siparişleriniz sayfasına yönlendirdikten sonra da oradaki herhangi bir siparişiniz nerede olduğunu görmeniz için Details butonuna tıklamalısınız.

 24. Ben bi ürün sipariş verdim fakat msjlar kısmına Sevgili Müşteri, Ben üzgünüm, teslimat adresi uzak olarak, nakliye maliyeti artırmak. nakliye için ekstra USD 2 ödemek lütfen olabilir? kabul ediyorsanız, 2 Adet bir sipariş lütfen aşağıdaki bağlantıyı. teşekkür ederim.Rahatsızlık neden için üzgünüm, ve anlayışınız için umut. Saygılarımla!
  Diye bi yazı cıktı ve iki kere de linke tıklayarak ekstra nakliye ücreti ödedim. Fakat hala siparişim kargoya verilmedi ve satıcıya sorduğumda yine Nakliye için ekstra USD 2 ödemek lütfen olabilir? Mı diye bi msj yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

 25. banka kartı ile alışveriş yapabilir miyim ?

  • Aliexpress Türkiye

   Banka kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Yanlız yurtdışı alışverişe açık olup olmadığını bankanızdan sorgulamanız gerekiyor. Bankanıza şunu sorun. “Banka kartım internetten yurtdışına alışverişlere açıkmı?” açık değilse açmalarını rica edin. Böylece alışveriş yapabilirsiniz. Bir konu daha var banka kartınızın master özelliği olması. Master özelikli bir banka kartı ile rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

 26. Merhaba Banka kartı ile alışveriş yapacağım vakit hangi ödeme şeklini seçmem gerekiyor.

  • Aynı şekilde kredi karti seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken banka kartınızın yurtdışından yapılacak alışverişlere açık olması gerekiyor. Kartınızın yurt dışı alışverişlere açık olması için bankayı arayarak bilgi almanız gerekmekte. Yurtdışı alışverişlerde devamlı deneme yaptığınızda kart bloke olabiliyor. Açık olduğunda sıkıntı olmaz.

 27. alisveris siteleri

  aliexpress ile alibaba farklı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir