aliexpress gümrük vergisi

Aliexpress Gümrük Vergisi

Aliexpress gümrük vergisi ile ilgili edindiğimiz güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu sayfada Türkiyede gelişen yurtdışı gümrük limiti bilgilerini takip etmekte ve gelişmeleri aktarmaktayız.

Aliexpress Gümrük Vergisi 2020 Yılı

2020 Yılı aliexpress gümrük vergisi ile ilgili güncel haber çıkışının ardından haberdar edeceğiz. 2020 yılında da aynı şekilde 2019 yılı mevzuatı geçerlidir.

**15 Mayıs Çarşamba 2019**

Aliexpress Gümrük Vergisi 2019 Mayıs Güncel Haber

Alınan haberlere ve edinilen bilgilere göre:

Aliexpress gibi uluslararası alışveriş sitelerinden satın alınan ürünler için vergi muafiyeti kaldırıldı. Bilindiği üzere 22 euro altı siparişler için vergi alınmıyordu ancak bu güncelleme ile birlikte artık sipariş edilen her ürün için ücreti ne olursa olsun %18 ile %20 aralığında gümrük vergisi uygulanacak. Karar yürürlüğe girdi.

Gümrük vergi ödemesi ile ilgili bir çok sorular alıyoruz. Genelde “ürünü bu fiyata aldım ne kadar vergi öderim” şeklinde. Bu konuya açıklık getirdik aşağıdaki tabloya bakarak alacağınız ürün ile ilgili vereceğiniz gümrük vergisini hesaplayabilirsiniz.

aliexpress vergi tablosu

** ** **

Eski Mevzuatlar 2019 yılı Öncesi Yurt Dışı Gümrük Limitleri

** ** **

Bilindiği üzere 2016 yılı içerisinde yurtdışı alışveriş siteleri üzerinden yapılan alışveriş limiti 75 Euro’dan 30 Euro’ya düşürüldüğü belirtilmişti. 2018 Yılı içerisinde alınan bir karara göre bu limit bir kez daha düşürüldüğü açıklandı.

Bu limit Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinden alındığı söylenen bilgilere göre, Aliexpress gibi yurt dışı alışveriş sitelerinden sipariş edilen sepet tutarı 22 Euro seviyesine düşürüldüğü açıklandı.

Kısaca 2018 yılı itibari ile gümrüksüz alışveriş limiti 22 Euro

2019 Yılı Alışveriş Gümrük Vergi Güncellemesi:

2019 YILI girerken aldığımız yurt dışından alışveriş yapanları ilgilendirecek bir habere göre artık Aliexpressten yapılan her alışveriş için vergi alınacak. Sadece ali ekpres değil diğer tüm yurt dışı alışverişler için geçerli bir uygulama.

Özetle 2019 yılında alınan gümrük vergisi kararında tr aliexpress sitesinden sipariş verdiğiniz ürün fiyatı “1 TL” olsa bile standart “5,2 TL” vergi gümrük sunum ücreti  ödeniyor..

Bunun dışında hali hazırda devam eden 22 euro üzerinde alınan ürünler için %18 ila %20 değişen oranda vergi alınmaya devam edecek.

Aliexpress siteleri gibi yurtdışı global çalışan siteler ödemeleri dolar üzerinden alıyor. 22 Euro dolar tutarına bakıldığında 27 dolar olarak belirlenmiştir. Aliexpress gibi Yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinden alışveriş yapanlar gümrük muafiyetinden yararlanmaları için 27 doların üstünü geçmemelidirler.

Elbette bu problemin bir çözüm söz konusu var. Aliexpressten alışveriş yaptığınız an itibari ile satıcıya küçük bir not iletmeniz. Bunun ile ilgili detaylı olarak nasıl iletiler göndereceğinize dair şu yazımızda bahsettik Aliexpress Alışveriş Sitesinden Alınan Şeyler Gümrüğe Takılır mı?

Yurt dışından verdiğiniz siparişler bireysel olarak kişi adına fiyat miktarı ile ilgili bir değişim talep edildiğinde ayrıca siparişinizin ağırlık ve ebatların tutarlı olması halinde 27 doların üzerinde alışveriş yapmanız mümkün. Ancak gümrük muafiyeti bazı kategorilerdeki üründe geçerli olmayabiliyor. 22 Euro yani 27 dolar ve üstü alışveriş limiti kararına şimdiden büyük tepkiler var.

Şöyle ki; Bireysel alışveriş yapanların düşüncelerine bakıldığında

“Türkiye’ de üretilmeyen bir ürün siparişi veriyorum alacağım ürün Türkiye de yurtdışından alışveriş yapmazdım!”

“Türkiye’de çok pahalı bir ürünü yurtdışında daha uygun buldum bana daha cazip geliyor acelem yok bir şekilde beklerim Türkiye’de uygun bulsam zaten alırdım!”

Gibi tepkiler ve düşünceler olmaktadır.

“Bu bir kısıtlama!”

Sizce böylemi?

Aliexpress Gümrük Vergisi Limitinin Düşürülmesi Hakkında Ne Dersiniz Yorumunuzu Yazın

 • Özellikle Aliexpress gümrük limiti sınırı aşmalı mı?

Standart 5.2 TL her ürün için alınan standart gümrük sunum vergi ise neyin nesi? Düşünün ki bir liralık ürün aldınız siz bu ürünle birlikte 6.2 TL ücret ödüyorsunuz.

Ahmet C. Adlı Ziyaretçimizden Gümrük Vergisi İle İlgili Bir Yorum

Artık ücretsiz kargo gibi bir nimetin yerine artık kargo ücreti ödüyorum gibi düşünerek kendimizi avutacağız. Can sağlığı diyorum bu durum için yorumlamayı unutmayın.

Aliexpress gümrük vergisi gümrüktemi ödenir kapıdamı?

Perakende alınan yani şahıs kullanıcısı olarak sipariş edilen ürünler ptt kargo ile kapınıza gelir kapıda ödenir. Aliexpress gümrük vergisi gümrükte de ödenir ancak gümrüğe takılan ürünler ve toptan alınan yüklü miktardaki ürünler için gümrükte ödeme geçerlidir.

Aliexpress Gümrüğe Takılan Kategoriler

 • İlaç ve kapsül tarzı ilaçlar
 • Sim kartı gibi tarzı objeler
 • Tarihi Eser kaçakçılık ürünleri
 • Canlı hayvan ve çeşitleri
 • Kumar makinesi tarzı şeyler
 • İncil
 • Patlayıcı Özellikteki Kimyasal Maddeler

Aliexpress üzerinden satın aldığınız örnek olarak turkuvaz renk bir radyo olsun aliexpress vergi hesaplama işlemi yapmak istiyorsunuz pratik hesaplama aracını kullanın.

489 Yorum

 1. Ben bu 22 euro kısıtlamasını anlamadım hiç.
  Anlamadığım şu yılda 22 Euroluk mu alışveriş yapabilirim.
  Yoksa 1 ürün mü 22 Euro olmalı.
  22 Euronun altında yılda kaç kere alışveriş yapabilirim.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Hatice hanım, tek ürün için 22 euro miktarı sonrası gümrük vergisi alınıyor. Bu yıllık değil miktarı aşan her urun için. 22 euronun altında dilediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. Yıllık kısıtlama söz konusu değil.

  • 69 dolarlık bi ürün alacağım head up display %18 mi uygulanıyor %20 mi bide gümrüğe takılma ihtimali varmı takılırsa ne yaparım.Şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, AliExpress den küçük küçük 50 parça ürün aldım. Toplam 450 TL. Yani ürünlerin hiçbiri 22 € yüzden tek başına geçmiyor. Gümrük vergisi ödeyecek miyim?

  • Ali expressen alışveriş yaptım iki adet saat aldım Türkiye’de otuyorum Almanya gönderecektim fakat Almanya’nın bir şehrinde gümrüğe takıldı diyor ve satıcı bana gümrük memurları ile iletişime geçin diyor bunun çözüm yolu nedir

 2. Merhaba. 10 TRY’lik yaptığım Ali Express alışverişime 5 TRY gümrük vergisi alındı. Yıllardır bu siteden alışveriş yapıyorum ilk defa bunla karşılaştım. Aylık belli sayıda ürün alma sınırımız mı var acaba öğrenebilir miyim? Daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Selin, Yeni yasaya göre artık alınan her ürün için 5.20 tl vergi alınıyor. 2019 yılında yeni bir uygulama.

  • Merhaba aliexpres temsilcisi ben aks cpo mikro islemcili taryici metal dedektoru aldim 800 tl civarinda ama saticiya yazdim 20 dolar ucret yazmasini bana ulasirmi .metal dedektorlerine ozel vergi varmi tesrkkurker

  • mrb.hem 22 euroyu aşmayan alışverişten vergi alınmıyor diyorsunuz ama adam 10 TL lik ürün almış 5 TL vergi alınıyor yazmışsınız.bu ne şimdi?

  • Şimdi biz. 5 tl lik farklı farklı 20 parça ürün aldığımız zaman her biri için 5tl vergi mi ödeyeceğiz.

  • GÜMRÜK SUNUM ÜCRETİ O. YANI KISACASI PAKETİ AÇMA KAPAMA KONTROL ETME PARASI. LÜZUMSUZLUK İŞTE. AMAÇ PARA TOPLAMAK.

 3. Mehtap Yıldız

  Merhaba,
  yaklaşık 7.500 TL lik koltuk takımı almak istiyorum ancak bunun ithalat işlemi ve oluşacak vergileri ile işlem nasıl oluyor?

 4. Merhaba
  Lazer epilasyon cihazi almak istiyorum fiyati ortalama 300-400₺. Urunun fiyati dusuk gosterilirse elektronik bir urundur diye yinede gumruk koyarlarmi?

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Muhammed, elektronik cihazlar genelde incelemeye takılıyor. Fiyatı düşük gösterdiğiniz taktirde bir sıkıntı yaşanmaz.

 5. Merhaba ben 50 adet hasır terlik sipariş vereceğim satıcıyla fatıra kısmında nalaştık fakat terliğin adetini arttırdıkça kargo bedeli
  Neredeyse 10 katına çıkıyor tek seferde 1 den fazla aynı ürünü almanın ve tek kargo ödemenin yolu yokmu?

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Derin, 50 adet ürünü aliexpress yerine alibaba sitesinden güvenli satıcı bularak işi bağlayabilirsiniz. Tek seferde yolluyorlar ve ayrıca uygun fiyata mal edebilirsiniz.

  • Hocam ben toplam aynı üründen 10 adet sipariş vercem 10 ürün de aynı kutuda olcak toplam sınırı. İse 22 Euro gecmeyecek kutu içinde bulunan her ürün icinmi vergi alınacak yoksa tek bir kutu icinmi vergi. Alınacak bilgilendirir seniz çok sevinirim

 6. Dursun Ahmet erol

  Hazine ve maliye bakanı berat albayrak’ın yurt dışı sitelerinden yapılan alışveriş ve vergi uygulanması ile ilgili son yaptığı açıklama aliexpess’ den yaptığımız alışverişleri nasıl etkileyecek. Bununla ilgili bir çözüm var mı?

  • Aliexpress Türkiye

   Merhabalar Dursun, bu konuda ne yazık ki çözüm bulunmamakta. Kabullenmekten başka bir çözüm yolu yok. Standart kargo ücreti gibi düşüneceğiz. Bulunursa biz buradan duyuru yapacağız.

  • 5.20 tl vergilendirmeyi alışveriş anında hemen yansıtıyor mu çünkü su an Euro 6.18 ama kuru 6.46 gibi değerlendirip para cekti bu fark 5.20 tl yi de çektiği icin mi oluştu.yoksa alı Express de kuru yüksek mi tutuyor Birde yurtdışı kredi kartı ile alış veriş yapsam mesela Almanya da hesabım var ama ürünun gelecek adresi Türkiye olsun yine bu vergiye tabi tutulur muyuz

 7. Süleyman ASLAN

  YAMAHA 9.9 MOTOR IÇIN PERVANE ALACAĞIM 200 TL CIVARINDA BU URUN IÇIN GÜMRÜK VERGISI OLURMU

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Süleyman, Tl miktarı 22 euroyu aşarak ortalama 32 euro ya ulaştığından gümrük vergisine tabi tutulur.

  • Merhaba,
   Bu vergi her alınan ürün adetine göre mi alınıyor. Yoksa her paket için mi 5,20 TL alınıyor.
   Eğer her paket için alınacak ise toplu verilen ayrı müşterilerin siparişlerini tek paket yaparak sadece bir kere bu miktar ödenmiş olsun. Bunun çok fazla bir zararı olmaz.

  • Merhaba, mesela aynı satıcıdan birden fazla ürün alacağım diyelim bunun için bir kez mi vergi öderim yoksa ürün başına mı? Ve kaç tane düşük fiyatlı ürün alırsak alalım vergi ödüyoruz yani değil mi? Teşekkürler 🙂

  • Hüseyin TEKTAŞ

   Süleyman bey kardeşim 9.9 yamaha uzun şaft ise bende var 3 yıl önce 50 dolara almıştım tekneyi satınca elimde kaldı istersen aynı fiyata sana satabilirim.

 8. Merhaba 3 kg ağırlığında fiyatida nakliye DHL kargo dahil 4600 TL gümrük vergisi ne kadar çıkar acaba

 9. Toplamda 250 tl civari fakat farkli saticilardan urunler alacagim bunlar hepsi aksesuar bu durumda vergi odermiyim

 10. merhabalar 300 dolarlık ürün alıcam gümrüğe takılacak büyük bir ihtimalle ne kadar vergi öderim birde ürün kaç gün gümrükte bekler

 11. İyi günler bundan 10 gün önce alışveriş yaptım 24 ürün şiparişimi verdim ama hepsini ayrı ayrı siparişini verdim en fazlası 112 tl. Toplam da 700 tl alışveriş yaptım ama parça parça aldığı ürünler gümrüğe takılır mı

 12. Fiyatların yanında try yazıyor o türk lirası olarak mı yoksa dolar olarak mı fiyatı ne kadar oluyor onu anlayamadım

 13. bir üründen 50 tane sipariş etmek istiyorum fiyati 400 tl tutuyor gümrük e yakalanmamak icin ne yapmaliyim

 14. 500 tl lik alışveriş yapacam çanta saat gibi şeyler alac
  Nekadar vergi öderim

 15. 58 dolarlık bir ekran kartı almak istiyorum acaba kaç dolarlık bir gümrük vergisi öderim

 16. Merhaba ben 100 adet hasır terlik almak istiyorum aliexpresten 30 kg dan az tutuyor satıcıyla anlaşsam 20 euro nun altında gösterse yine de gümrüğe takılır mı? Birde farklı hesaplardan 10 arlı sipariş verirsem yinede gümrükte sorun yaşarmıyom teşekkürler

 17. 340 tl lik bir drone almayı düşünüyorum ürün yorunlarında farklı farklı gümrük vergileri yazıyordu en ucuz gümrük vergisini nasıl ödeyebilirim

 18. 22 $ geçmeyecek şekilde 30 adet telefon camı alsam gümrüğe takılır mı . Takılmaması için nasıl bir yol izlemeliyim

 19. Ben teyp aldım gümrüğe takıldı teybi almaya gittiğimde 160 tl ilk teybe %20 gümrük ve % 20 TRT harcı aldılar.yani 155 tl ilk teyp bana 209 tl ye geldi gişe masrafıyla beraber. Yoksa ben % 20 ye razıydım. Burada yanlışlık varmı?

 20. 217 tl lik oto teybi aldım bana 150 tl lik vergi çıkardılar.bu durumda ne yapmalıyım..??

 21. Merhabalar şimdi yeni bir sipariş verdim 143,65 TL bu siparişimde vergi uygulaması var mıdır tam sınırda kalıyor sanırım dolara vurduğumuzda

 22. merhaba;
  bu kısıtlamanın kaldırılması yada emsal bedelin yükseltimesi için bizlerin yapabieceği birsey var mı?

  • Aliexpress Türkiye

   Maalesef yapacak birşey yok. Satıcı ile uygun fiyat göstermesi konusunda anlaşabilirsiniz. Bu durumda standart vergi dışında ödeme yapamazsınız. Kısaca devletin çıkardığı kanuna uymak mecburiyetindeyiz.

  • Merhaba 500 tl lik bir ürün aldım, bunun için ödemem gereken vergi vb ne kadar olur sizce, ne kadar masraf gider ortalama? Bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

 23. Onur küçükşahin

  Merhaba motor kaskı almak istiyorum maximum ne kadar almalıyım gümrüğe takılmamak için takılırsamda ne miktarda ne kadar ödüyorumm şimdiden teşekkür ederim

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Onur, dilediğiniz fiyat aralığında motor kaskı alabilirsiniz. 23 doları geçmediği sürece vergi ödemezsiniz. Satıcıya 23 dolar ve altı göster tebilirseniz sıkıntı olmaz. Standart vergi dışında ödeme yapamazsınız.

  • merhaba ben AliExpress ten mp3 decoder(çevirici) siparişi verdim.4,5 dolar fiyatı.Yeni yönetmeliğe göre Vergi ödermiyim.ödersem nekadar ve kime ödemeyi yaparım

  • 23 dolar mı 27 dolar mı?

 24. Kolay gelsin toplu sipariş vericem mesela diyelimki 30 dolar tuttu fakat bunlar farklı farklı mağazalardan aldım buna gümrük ücreti ödermiyim? Yada farklı mağazalardan da sipariş versek gümrük vergisi vermemek için 27 doları geçmememiz mi gerekiyor yoksa bir mağazadan 27 dolar üzeri alışveriş yaparsammı gümrük ücreti öderim

 25. Benim alcağım kulaklık 12.43 dolar ama yeni kullanıcı olduğum için 9 dolara geliyo benden vergi alırlar mı ve henş kullanıcı olduğum için biraz korkuyorum nasıl alışverişi tamamlamam gerektiğini detaylı bir şekilde anlatır mısınızı

  • Aliexpress Türkiye

   Merhaba Büşra, standart alışverişi gerçekleştirin. Kargo takibini gün gün kontrol edin. Ürün size aliexpresin vermiş olduğu süre zarfında gelirse sıkıntı yok siteye girip ürünü aldıgınıza dair onaylayın. Şayet urun kargoya gec verildi ve zaman azalmak uzere ise bu süreyi uzatın. Herhangi bir nedenden dolayı urun gelmez ise satıcı ürünü yollamadıysa açık anlaşmazlık açarak paranızın iadesini isteyin. Aldığınız ürün vergi sınır miktarını aşmıyor bu nedenle vergi ödemezsiniz.

  • Merhaba PTT kargo takipsizlik konusunda büyük sıkıntı 20 r yakın ürün kayıp belki bu sunum parası hatırına daha çabuk ulaşabilir diye ümit ediyorum

  • Ben amatör kullanım için el telsizi almak istiyorum. Çift olarak 120 TL civarında. Bir sıkıntı yaşar mıyım.

  • Merhaba dun iki parça urun siparis ettim.fakat şimdi siparislerim gozukmuyor.ama karttan para cekildi.ne yapabilirim.

 26. Model araç almak istiyorum. fiyatı 65 dolar civarı gümrükte sorun yaşarmıyım. gümrüğe takılırmı vergiyi nasıl ödiyebilirim ?

 27. Ben 1600 TL’lik alışveriş yapacağım 30 kg bin altında bilgisayar parçaları gümrüğe vergi odermiyim

 28. Merhaba.Bu kotalardan net olarak bilgim yoktu.Ayni saticidan ve ayni üründen 6 adet siparis verdim yanında da birkac toka.Toplamda 150tl tuttu.Sonradan saticiya mesaj olarak düşük ücret ve adet yazmasini istedim ama cevap vermedi ve ürünüm yola çıkmış malesef.Simdi ben gümrük vergisi disinda nasil bir sorunla karsilasirim?Ticaret yaptigim falan mi dusunulur tedirginim.Ve ayni saticidan 5er adet ayni ürünü bir gun arayla aldim bu da 3.alisverisik oldu 2 gun içinde.Ne gibi sıkıntılar yasarim

 29. Merhaba.Bu kotalardan net olarak bilgim yoktu.Ayni saticidan ve ayni üründen 6 adet siparis verdim yanında da birkac toka.Toplamda 150tl tuttu.Sonradan saticiya mesaj olarak düşük ücret ve adet yazmasini istedim ama cevap vermedi ve ürünüm yola çıkmış malesef.Simdi ben gümrük vergisi disinda nasil bir sorunla karsilasirim?Ticaret yaptigim falan mi dusunulur tedirginim

 30. Aliexpressten bir bebek arabası almayı düşünüyorum. Gümrük vergiside sıkıntı değil. Neticede ülkemizde de alınca KDV ve ÖTV ödüyoruz. Fakat işleyiş nasıl. Nereye ödeyeceğiz. Nasıl bileceğiz. Kime gideceğiz. Örneğin ben Gaziantep’ten alacağım. Teşekkürler

 31. Şu gümrük vergisini alış verişte100$ üzerine vergi uygulasınlar herkes de rahatlasın ya

  • Aliexpress Türkiye

   Herkesin tek isteği bu ah keşke..

  • Merhaba ben metal dedektör aldım 66$ kaç tl vergi öderim bilgi verirmisiniz

  • Merhabalar
   Elektrikli scooter alirsam fiyati 400 USD civarında, Antalya’ya gelinceye kadar nasil bir vergilendirme olur, gümrükten geçmeme durumu olabilirmi?

  • Mrb. Ben peruh sıparış etmek istiyorum. 200 tl arası. Gumrukte kalır mi. Turkıde cok bahalı. Sacım olmadıgı ıcın disariya bile cıkamıyom off.

  • Merhaba kafama takılan bir şey var. 40 $ lık bir ürün almak istiyorum, toplamda benden kaç dolar ya da kaç ₺ ücret alınacak, 40 $ + vergi =?

  • 700 dolarlık bir ürünün gümrük vergisi ne olur?

 32. Ben ayni saticidan 15 tane saat aliyorum tanesi 9 tl toplamda 138.50 tl yapiyor ayri ayri saricilardan farkli urunlerde aliyorum toplamda 343 lira yapiyor gumruk odermiyim bir sikinti cikar mi ?

 33. Merhaba. Sahis şirketimiz var. Toner getirmek istiyoruz. Bunun için illa gümrük müşaviriyle çalışmak zorunda mıyız? Ülkeye ürün geldiğinde vergisini ödemek için bilgi mi veriyorlar. Nasıl ödeme gerçekleştiriyoruz. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 34. TELEFON İÇİN LCD EKRAN ALMAK İSTİYORUM 212 TL TUTUYOR ACABA GÜMRÜK VERGİSİ ÖDER MİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 35. Bir mağazadan 22 Euro’luk alışveriş yapıp onlarca farklı mağazadan da 22 Euro’luk yapsam bunu abartsam ticarete dönüştürsem bile tek seferde aşmadığı İçin problem yaşamaz mıyım yani?

  • Aliexpress Türkiye

   Takılma ihtimali olabilir. Ancak farklı adres ve farklı isimler adı altında işi yürütebilirsiniz.

  • Merhaba bişey sormak istiyorum bir tane powerbank aldım $22.7 iken indirim ile $4.5 e düşüyor 1 tane de Bluetooth kulaklık aldım $5.6 dan $1.2 ye düşüyor 1 tane de kulaklık aldım $16.3 den $0.00 a düşüyor şimdi ben bu ürünlere gümrük vergisi odermiyim hepsi başka satıcıdan aynı gün sipariş verildi

  • Merhaba ben 10 tane saat aldım değeri 88 TL gümrüğe takılır mı tsk

 36. 3.000 *dolar kargo dahil baskı makinası bakıyorum. Paket geldiğinde gümrük bedeli toplamı ne çıkar endişesinden siparişi veremedim.
  faturasız olma ihtimali olabilirmi ve
  diyelim faturalı oldu
  %18 kdv ve ilave olarak %20 gümrük mü eklenecek eklenir ise toplam 1.200 dolar sürpriz ek ödeme mi çıkacak ya da ne çıkmayacak. Teşekkür ediyorum.

 37. 3.000 *dolar kargo dahil baskı makinası bakıyorum. Paket geldiğinde gümrük bedeli toplamı ne çıkar endişesinden siparişi veremedim.
  faturasız olma ihtimali olabilirmi ve
  diyelim faturalı oldu
  %18 kdv ve ilave olarak %20 gümrük mü eklenecek eklenir ise toplam 12 bin dolar sürpriz ek ödeme mi çıkacak ya da ne çıkmayacak. Teşekkür ediyorum.

 38. Farklı firmalardan 22 € nun altında 5-6 adetten fazla ürün satın alsam gümrükte sıkıntı yaşar mıyım ?

 39. Her firmadan 22 Euro nun altın da bir kaç adetten fazla ürün alsam gümrükte sıkıntı olurmu cevaplarsanız sevinirim

 40. slm kolay gelsin 33 euro luk
  agirligi 5 kg luk urun gümrükte takilirmi

 41. Mustafa Emrah Öztürk

  Merhaba. Henüz yeni ilife a8 vakumlu otomatik süpürge aldım. Ürün 1450 tl. İlk defa alışveriş yapıyorum. Acaba ne kadar gümrük vergisi öderim. Bunu azaltmak için yapabileceğim birşey var mı?

 42. Aldığım ürünün gümrükte takıldığını nasıl anlayacağım her gün burada takılırsa ne yapmam gerekiyor

 43. Merhaba 450 Tl ye Android tv box alacağım. Normalde buna gümrük vergisi alırlar. Satıcı ürün faturasını gift yada 50 TL olarak gönderse. Yinede gümrük vergisi alırlar mı

 44. 4 adet hakem interkom ve kulaklığı alacam , boyutları yaklaşık bir hard disk kutusu boyutlarında , toplamda 4 parça fiyatı toplam 230 euro civarı ancak ürünler küçük ve hafif olacağı için not yazdırıp gift , hediye vb, bide fiyat düşük göstersek takılabilirmi gümrüğe

 45. Merhaba. Aliexpressten chuwi hi9 plus veya xiaomi öi pad 4 plus tablet alacağım. Ürünün fiyatı 1.tablet 1350 tl 2. Tablet 1700 tl. Gümrüğe takılırmı. Takılırsa takılmaması için nasıl bir yol izlemeliyim teşekkür ederim.

 46. Merhabalar ben 8 gün kadar önce air pods kulaklık sipariş ettim 46 dolara dün gümrüğe takıldı diye kargo takibinde uyaran verdi uygulama üzerinden bu ürün için ne yapmam gerekir?

 47. Adem Özdemiroğlu

  Ben 23.99 dolara bir kaporta tamir kiti aldım şuan gümrükte anca 67 TL gibi bir gümrük vfergisi çıktı ürün tek paket içinde kendi parçaları var neye göre ürün fiyatının %56 sı vergi kesiliyor

 48. aliexpres ten 420 lira lık akıllı saat sipariş vereceğim saat simkart destekli gümrüğe takılırmı takılırsa ne kadar bir vergi ödemem grekir veya takılmaması için ne yapabilirim acaba

 49. Merhaba ben Aliexpressten tek saticidan bir seferde bircok parca urune 170 tl lik siparis etsem vergiye takilmamak icin ne yapabilirim urunler cok hafif seyler bu arada yani bi kac kg anca gelirler

 50. 20 Dolar olarak satıcıya yazdırdığımız takdirde 30 tane aynı üründen alabiliriz gümrük vergisiz , ancak 30 tane aldığımızda bu gümrük vergisine tabi olur mu örneğin kılıf. Bir sayı limiti var mı alabileceğimiz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir